Aktualności

Gala Finałowa III edycji Konkursu Krakowskiego

19.6.2019 r.

W dniu 17 czerwca 2019 r. gala Finałowa zakończyła 3. Edycję Konkursu Krakowskiego „Kraków – moje miejsce na Ziemi”. Laureaci odebrali nagrody z rąk Pana Dominika Jaśkowca Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa oraz członka Kapituły Konkursu oraz Pani Agnieszki Klaczak-Cudek – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Krakowie. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu! Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z Gali tutaj.

Przypominamy również, że do końca czerwca można podziwiać zwycięskie prace w Holu Kamiennym w Magistracie UMK, przy pl. Wszystkich Świętych3/4.

Zgodnie z Regulaminem, wszystkie prace, które zostały nadesłane do udziału w Konkursie będzie można odebrać do końca lipca 2019 r. (wcześniejszy kontakt pod nr telefonu 12 616 18 39), a nieodebrane prace zostaną komisyjnie zniszczone.

Zaproszenie na wręczenie nagród laureatom III edycji Konkursu Krakowskiego

7.6.2019 r.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w  trzeciej edycji Konkursu Krakowskiego „Kraków – moje miejsce na Ziemi”.

Serdecznie gratulujemy autorom zwycięskich prac i zapraszamy laureatów, ich rodziców, opiekunów i przedstawicieli placówek na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się 17.06.2019 r. o godz. 16.00 w Sali Obrad im. St. Wyspiańskiego, plac Wszystkich Św. 3-4. Nadmieniamy, że w czerwcu najlepsze prace zostaną również zaprezentowane w ramach wystawy pokonkursowej w Holu Kamiennym, w tej samej lokalizacji.

Trzecia edycja Konkursu Krakowskiego rozstrzygnięta

31.5.2019 r.


Kapituła Konkursu Krakowskiego w składzie: Pan Dominik Jaśkowiec (Przewodniczący Rady Miasta Krakowa), Pani Magdalena Doksa-Tverberg (Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK), Pani Anna Grabowska (Dyrektor CK Podgórze w Krakowie), Pani Agnieszka Klaczak-Cudek (Dyrektor MDK w Krakowie), Pani Anna Staroń (Asystent Dyrektora Muzeum Krakowa) wybrała zwycięzców, którzy ich zdaniem najlepiej przedstawili Kraków jako swoje miejsce na Ziemi. Ilość pięknych prac była imponująca, a wybór nie był łatwy.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami >>

Pierwszy etap konkursu za nami!

22.5.2019 r.


Dziękujemy za wszystkie dostarczone prace oraz dotychczasowe zaangażowanie. Przed Kapitułą Konkursu nie lada wyzwania, ponieważ musi dokonać wyboru najlepszych prac z ponad 150 nadesłanych!

Do końca maja zostanie rozstrzygnięty drugi etap Konkursu, zapraszamy więc do śledzenia strony internetowej.

Przedłużenie terminów Konkursu Krakowskiego

26.4.2019 r.

Uprzejmie informujemy, że w związku ze strajkiem nauczycieli, termin przeprowadzenia etapu szkolnego został przedłużony do 17 maja br.

Wydłużony został też termin dostarczenia do Kancelarii Rady Miasta Krakowa UMK prac plastycznych wybranych w etapie szkolnym – do 21 maja br.

Prace plastyczne powinny być dostarczone za pośrednictwem szkół.

Rozpoczynamy Konkurs Krakowski 2019!

15.2.2019 r.

„Kraków – moje miejsce na Ziemi” – to temat III edycji Konkursu Krakowskiego. Konkurs będzie przeprowadzony w jeszcze szerszej formule niż w poprzednich latach. Tym razem, do wzięcia udziału w Konkursie, zapraszamy uczniów wszystkich klas szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Czytaj więcej >>

Trzecia edycja Konkursu Krakowskiego już wkrótce!

12.2.2019 r.

W najbliższych dniach zostaną ogłoszone szczegółowe informacje dotyczące 3. edycji Konkursu Krakowskiego organizowanego przez Pana Dominika Jaśkowca Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa!

Już dziś uchylamy rąbka tajemnicy: tegoroczna edycja będzie znacznie rozszerzona – jest adresowana do uczniów wszystkich klas szkół podstawowych.

Uroczyste ogłoszenie wyników drugiej edycji Konkursu Krakowskiego

30.1.2018 r.

Szanowni Państwo,

uroczyste ogłoszenie wyników II edycji KONKURSU KRAKOWSKIEGO, organizowanego przez Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa na temat „Dlaczego lubię Kraków? – miasto malowane oczami dziecka” oraz wręczenie Laureatom i Wyróżnionym upominków nastąpiło w dniu 26 stycznia 2018 r. o godz. 14:30 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa. Była to uroczystość wyjątkowa.

Czytaj dalej i zobacz fotogalerię >>

Nagrody w Konkursie Krakowskim

19.1.2018 r.

Sztalugi, podobrazia, bloki malarskie, farby, pędzle i kredki oraz oczywiście mnóstwo słodyczy – nagrody już wkrótce trafią do rąk Laureatów i Wyróżnionych Konkursu Krakowskiego.

Serdecznie zapraszam Laureatów i Wyróżnionych wraz z rodzinami i nauczycielami na uroczystą Galę w najbliższy piątek, 26 stycznia 2018 roku o godz. 14:30 do Sali Obrad Rady Miasta w Magistracie, Plac Wszystkich Świętych 3-4. Do zobaczenia!

Bogusław Kośmider Przewodniczący Rady Miasta Krakowa w latach 2011-2018.

Uroczyste zakończenie drugiej edycji Konkursu Krakowskiego

15.1.2018 r.

Uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu Krakowskiego oraz wręczenie Laureatom upominków nastąpi w dniu 26 stycznia 2018 r. o godz. 14:30 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Świętych 3-4 Kraków.

Zapraszamy Laureatów, Rodziców oraz Wychowawców i opiekunów szkolnych Laureatów na uroczyste zakończenie drugiej edycji Konkursu krakowskiego, zachęcając jednocześnie do uczestniczenia w jego przyszłej edycji.

Zobacz pełne wyniki i prace laureatów >>

Zobacz prace finałowe >>

Prace konkursowe można odebrać w dniach 26 i 29 stycznia 2018 r. w godz. 8.00-18.00 w pok. 253 Kancelarii Rady Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Świętych 3-4 Kraków.